Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Играчка од дрво ТАНГРАМ - Janod

  Бренд: Janod
  2-5 години
  Шифра: 3700217350703
  Достапност: На залиха
  ден 1.190,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа игра. Има 25 картички, 7 форми од дрво и две нивоа на тежина. Децата ќе можат да ги репродуцираат илустрациите на приложените картички: избирајќи ја обоената страна (за помалите деца), или црно-белата (за поискусните). Секако, ќе можат да ѝ дадат слобода на својата фантазија и да си создаваат сопствени фигури. Подлогата е со силикинонски подлоги, за поголема стабилност.

  Оваа играчка ќе им помогне на децата да ги откријат различните форми и бои и да ја вежбаат концентрацијата.

  Обоена е со водени бои.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво, картон / Wood, cardboard
  Димензии 18 x 18 x 2,8 cm
  Возраст 2-5 г.
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа игра. Има 25 картички, 7 форми од дрво и две нивоа на тежина. Децата ќе можат да ги репродуцираат илустрациите на приложените картички: избирајќи ја обоената страна (за помалите деца), или црно-белата (за поискусните). Секако, ќе можат да ѝ дадат слобода на својата фантазија и да си создаваат сопствени фигури. Подлогата е со силикинонски подлоги, за поголема стабилност.

  Оваа играчка ќе им помогне на децата да ги откријат различните форми и бои и да ја вежбаат концентрацијата.

  Обоена е со водени бои.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво, картон / Wood, cardboard
  Димензии 18 x 18 x 2,8 cm
  Возраст 2-5 г.