Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Игра со запченици

  Брендови: Goki , Gollnest&Kiesel
  Вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците. Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.
  Шифра: 4013594585309
  Достапност: На залиха
  ден 680,00
  ден 612,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Местењето на шарените запченици на таблата е само половина од забавата. Најинтересниот дел даѓа кога детето ќе почне да го врти големото сино тркало и ќе види дали планот функционира - дали сите запченици се вртат? И што е уште поважно - во кој правец се вртат. Илустрациите се внимателно одбрани, така што вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците. Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.

  Учењето би требало секакогаш да биде вака креативно и забавно.

  Спецификации на производот
  Димензии 20.7 x 20.7 x 3.1 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 3+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Местењето на шарените запченици на таблата е само половина од забавата. Најинтересниот дел даѓа кога детето ќе почне да го врти големото сино тркало и ќе види дали планот функционира - дали сите запченици се вртат? И што е уште поважно - во кој правец се вртат. Илустрациите се внимателно одбрани, така што вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците. Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.

  Учењето би требало секакогаш да биде вака креативно и забавно.

  Спецификации на производот
  Димензии 20.7 x 20.7 x 3.1 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 3+