Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Домино - Janod

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217327040
  Достапност: На залиха
  ден 1.290,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Домино со 28 парчиња со илустрации што ќе ги запознаат децата со првите зборови. Оваа игра со асоцијации е дизајнирана да ги охрабри и поттикне во развојот. Додека се забавуваат, тие ќе напреднуваат во учењето на јазикот и во развојот на вниманието.

  Парчињата се изработени од бука, на едната страна имаат илустрација, а на другата бројки. Сместени се во дрвена кутија.

  За 2 до 4 играчи. Димензија на парчињата: 9 x 4,5 x 0,6 cm.

  Спецификации на производот
  Димензии 21.5 x 5.3 x 12.5 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 2-8 г.
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *