Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Connetix - Стартер сет од 64 парчиња ПАСТЕЛ

  Бренд: Connetix
  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  Шифра: 850036293279
  Достапност: На залиха
  ден 6.450,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Магнетните плочки Connetix поттикнуваат неограничена креативна игра. Лесно се комбинираат со други играчки и стимулираат играње во група, со што го поттикнуваат развојот на социјалните вештини, фантазијата и учењето низ игра.

  Овој почетен комплет од 64 парчиња е разновидност од бои и форми.

  Содржи:

  ● 8 x Големи квадрати - по 1 од секоја боја
  ● 32 x Мали квадрати - по 4 од секоја боја
  ● 8 x Рамнострани триаголници - по 1 од секоја боја
  ● 8 x Правоаголни триаголници - по 1 од секоја боја
  ● 8 x Рамнокраки триаголници - по 1 од секоја боја

  Сите плочки се направени од нетоксича ABS пластика којашто не содржи бисфенол и фталати.

  Плочките се цврсто запечатени и се потполно безбедни.

  Уникатниот дизајн овозможува Connetix да бидат цврсти, додека истовремено нудат прекрасни јасни прекршувања на светлината.
  Connetix се компатибилни со другите водечки брендови.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *