Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Holztiger

  Влезете во прекрасниот, рачно изработен свет на Holztiger, каде што секоја фигура е уникатна како и детето што игра со неa. Holztiger играчките се направени од целосно одржливи извори - произведени во Европа, од издржливи и цврсти јавор и бука и насликани со нетоксични бои на водена база. Долготрајното тврдо дрво ќе го издржи тестот на времето, а убавината на неговата текстура се наѕира низ бојата на секоја внимателно изработена фигура. Гледајте ги овие прекрасни играчки како оживуваат во рацете на децата додека играат со нив. Овие намерно поедноставени дрвени фигури се популарни во Валдорф образованието, бидејќи им овозможуваат на децата да им вдахнат живот на ликовите, користејќи ја својата фантазија. Децата можат да ги пресоздаваат своите сопствени искуства од светот околу нив и, исто така, да истражуваат во светот на фантазијата со некои од поегзотичните фигури. Holztiger играчките ги сакаат и децата и возрасните насекаде низ светот. Младите умови ќе се развиваат и учат преку играњето со овие волшебни фигури.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Кафеаво мече

  Кафеаво мече

  ден 490,00
  Слика на Кафеава мечка
  Слика на Слон

  Слон

  ден 890,00
  Слика на Пантер

  Пантер

  ден 690,00
  Слика на Гуска, мала

  Гуска, мала

  ден 450,00
  Слика на Коњче што стои, шарено
  Слика на Магаренце

  Магаренце

  ден 590,00
  Слика на Нилски коњ

  Нилски коњ

  ден 790,00
  Слика на Овен

  Овен

  ден 590,00
  Слика на Петел

  Петел

  ден 490,00
  Слика на Зебра

  Зебра

  ден 790,00