Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Дрвени блокчиња за стимулација на раниот развој

  Бренд: Ever Earth
  Го поттикнуваат развојот на сетилата и координацијата на рацете и очите низ игра.
  Шифра: 4250611501502
  Достапност: На залиха
  ден 790,00
  i h

  Имаат различни визуелни и звучни функции.

  7 блокови со различни мотиви

  3 блокови со топчиња или ѕвончиња

  1 блок со огледало

  1 блок со шарени шарени камчиња

  1 Дрвена кутија за чување

  Вкуно 13 парчиња.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

   

  Спецификации на производот
  Димензии 18 x 4.5 x 18 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 12-48м
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Имаат различни визуелни и звучни функции.

  7 блокови со различни мотиви

  3 блокови со топчиња или ѕвончиња

  1 блок со огледало

  1 блок со шарени шарени камчиња

  1 Дрвена кутија за чување

  Вкуно 13 парчиња.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

   

  Спецификации на производот
  Димензии 18 x 4.5 x 18 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 12-48м